بک لینک

بک لینک

بک لینک چیست ؟ 

بک لینک به معنای لینک برگشتی از سایت های دیگر می باشد.
به طور مثال هنگامی که سایت شما از سایت های دیگر لینک دریافت کند ، سایت شما از آن سایت ها بک لینک دریافت کرده است
این لینک ها برای موتور های جستجو بویژه گوگل خیلی مهم می باشند که شما در چه کلماتی Bakc link دریافت کرده اید
و سایت شما با همان کلماتی که Bakc link دریافت کرده اید با همان کلمات در موتور های جستجو شناخته و ذخیره میشود اهمیت لینک در سئو به همین موضوع برمیگردد.

بک لینک چه کمکی به سایت شما میکند؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در سئو خارجی سایت تاثیرگذار است ، Bakc link می باشد. بک لینک در واقع ، لینک دریافتی سایت شما از سایت های دیگر است هرچقدر سایتی که شما از آن بک لینک میگیرید قوی تر باشد طبیعتا بک لینک های شما هم قوی تر و تاثیر مثبتی که از لینک های خارج از سایت میگیرید بیشتر و تاثیرگذار تر خواهد بود.

بک لینک

به طور مثال زمانی که از ده عدد سایت به سایت شما با کلمه کلیدی”Bakc link” لینک داده شود هنگامی که ربات های گوگل این لینک ها را شناسایی کنند شما بواسطه امتیاز هایی که از این سایت ها دریافت کرده اید از رقبا پیشه میگیرید و در نتایج گوگل صعود میکنید به همین دلیل است که بک لینک ابزار اصلی سئو می باشد .

لینک سازی یا کسب بک لینک فرآیند دریافت لینک از سایر سایت های اینترنتی برای سایت خودمان است. منظور ما از لینک متن یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آنها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل میشود. ربات های گوگل زمان بررسی یک صفحه لینک های موجود در آن را نیز بررسی کرده و به این صفحات لینک شده مراجعه میکنند. به همین شکل مسیر حرکتی ربات گوگل در اینترنت شکل میگیرد.

Bakc link انوع مختلفی دارد و به لینک فالو و نوفالو و لینک داخلی و خارجی تقسیم میشود. 

بررسی بک لینک های موجود در یک صفحه یکی از مسیرهای اصلی گوگل برای یافتن و ایندکس کردن صفحات جدید در اینترنت است. علاوه بر این تعداد و کیفیت Bakc link بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر مستقیم دارد. به عبارت دیگر ربات گوگل صفحه را بررسی کرده و براساس لینک های موجود در آن ارزش و اعتبار صفحات لینک شده را تشخیص میدهد.

بک لینک

تعیین ارزش لینک های خارج از سایت توسط گوگل

لینک هایی که از سایت های مختلف به سایت شما ایجاد میشود ارزش و اعتبار یکسانی از دید گوگل نخواهند داشت. گوگل تلاش میکند فاکتورهای مختلفی را برای تعیین ارزش یک بک لینک لحاظ کند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

1- اعتبار دامنه یا Domain Authority

2- اعتبار صفحه یا Page Authority

3- تعداد لینک های خروجی

4- میزان ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده

5- محل قرارگیری لینک

سخن پایانی

به طور حتم کسب  Bakc link و استراتژی درست برای لینک سازی داخلی میتواند جایگاه شما در نتایج گوگل را بهبود دهد ولی قبل از شروع به کار باید تکنیک های مناسب و استانداردهای گوگل را به خوبی بشناسید زیرا اشتباه در این کار میتواند نتایج کاملا معکوس به همراه داشته و موجب جریمه سایت شما توسط گوگل شود.

ارتباط با پشتیبان
ارسال از طریق واتساپ