ارتقا رتبه الکسا

سئو وب سایت

فضای آنلاین ، مجموعه ابزارهای گسترده‌ای را در اختیار فعالان دیجیتال قرار داده تا بتوانند به شیوه‌های متفاوت، در رتبه بندی‌ها شرکت کنند و خود را با دیگران مقایسه کنند.

یکی از این ابزارهای رتبه بندی، سرویسی است که توسط سایت الکسا متعلق به شرکت آمازون ارائه می‌شود.

اگر با سایت و رتبه الکسا آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به http://www.alexa.com سر بزنید و آدرس یک سایت را در آن تایپ کنید تا بتوانید رتبه‌ی آن سایت را ببینید.

رتبه الکسا چه چیزی را نشان می‌دهد؟

الکسا در سایت خود اعلام کرده که رتبه وب‌سایت‌ها را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان و متوسط تعداد صفحاتی که هر نفر در سایت بازدید کرده محاسبه می‌کند.

البته در گزارش الکسا پارامترهای دیگری مانند نرخ بانس و متوسط مدت زمان حضور کاربران در سایت هم ارائه می‌شود، اما این پارامترها در محاسبه‌ی رتبه سایت‌‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

جدای از اعلام رسمی الکسا، ما در متمم هم با بررسی چند صد مورد از سایت‌های برتر کشور به این نتیجه رسیدیم که ضریب همبستگی بین مدت زمان حضور در سایت و نرخ بانس با رتبه سایت‌ها نزدیک به صفر است.

چگونگی تعیین رتبه الکسا و انواع رتبه بندی الکسا

دو نوع رتبه بندی جهانی و کشوری در الکسا وجود دارد
در رتبه بندی کشوری ، اگر اکثر بازدید های یک سایت از ip یک کشور بخصوص مثلا ایران باشد به آن سایت رتبه الکسای کشوری داده می شود .
و اگر نظمی در ip های بازدیدکننده یک سایت پیدا نکند و پراکندگی آن زیاد باشد ، الکسا تنها رتبه جهانی و میزان بازدید سایت در کل جهان را ارائه می کند  .
نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که الکسا رتبه بندی خود را بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند ، انجام می دهد و امکان بررسی تعداد بازدید و آمار افرادی که تولبار الکسا را نصب نکرده اند ، ندارد .
به عنوان مثال با سرچ دامنه وب سایت خود در سایت www.alexa.com می توانید رنک وب سایت خود را ملاحظه نمایید .

طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت

مزایای رتبه بندی الکسا

  • ترافیک الکسا که توسط سیستم رتبه بندی الکسا نشان داده می شود در واقع یک ابزار رقابتی هوشمند است. شما با استفاده از این ابزار می توانید به آنالیز سایت های رقیب و تلاشهایی که رقیب های شما برای بازاریابی وب سایت خود انجام می دهند در اختیار داشته باشید.
  • برخلاف پیج رنک گوگل هر چقدر عددی که توسط سیستم رتبه بندی الکسا برای یک وب سایت در نظر گرفته می شود کمتر باشد، بهتر است.
  • رتبه الکسا به وب مسترها و بازاریابان اینترنتی کمک می کند که پتانسیل واقعی وب سایت شما را بدست آورند. هر چقدر رتبه الکسا بهتر باشد به آنها کمک می کند که تمایل بیشتری برای خرید فضای تبلیغاتی در وب سایت شما بدست آورند.
  • وب سایت های شخصی و وبلاگ ها همانند دیگر وب سایت ها از نظر سیستم رتبه بندی الکسا بطور منظم مورد بررسی و توجه قرار می گیرند.
  • علاوه بر اینکه سیستم رتبه بندی الکسا اطلاعاتی را راجع به وب سایت شما در اختیارتان قرار می دهد، این ابزار خوبی برای بهینه سازی موتور جستجو (سئو) می باشد.
طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت

آیا رتبه الکسا در سئوی سایت اهمیت دارد ؟

سئو می تواند در افزایش ترافیک سایت و در نتیجه بهبود رتبه الکسا تاثیر داشته باشد اما صرفا افزایش رتبه الکسا ( با روش های فریبانه الکسا )  تاثیری در سئو ندارد .
بنابراین همیشه سعی کنید با داشتن محتوای غنی و جذاب علاوه بر افزایش میزان بازدید  و ایجاد علاقه در کاربران برای چرخش در صفحات بیشتر و در نتیجه بهبود رتبه الکسای وب سایتتان ، به موتورهای جستجو این پیام را بدهید که سایتی کاربر پسند دارید و در نتیجه موتورهای جستجو در سرچ های بعدی قطعا سایت شما را گزینه ای مفید برای معرفی به کاربران خواهند دانست و این یعنی قدمی برای بهبود سئوی وب سایت .

ارتباط با پشتیبان
ارسال از طریق واتساپ