بروزرسانی سایت

طراحی حرفه ای وب سایت
طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت

آپدیت (update) کوتاه شده عبارت up to date است که به معنای بروزرسانی و به روزکردن می‎باشد. آپدیت کردن اغلب برای نرم افزارها و اپلیکشین‎ها‎ به کار می‎رود. زمانی که گفته می‎شود یک آنتی ویروس آپدیت شده است، به این معناست که آپشن‎ها‎ی آنتی ویروس افزایش یافته و ویروس‎ها‎ی جدید برای نرم افزار تعریف می‎شود. آپدیت در سایر نرم افزارها نیز، به همین شکل معنا می‎شود. در رابطه با وب سایت‎ها، آپدیت و بروزرسانی به معنای ایجاد تغییر در محتوا، کلمات کلیدی، لینک ها و .. می‎باشد که اهمیت زیادی در ارتقا رتبه سایت دارد. بطوری که یکی از قواعد و پارامترهای سئو و بهینه سازی طراحی وب سایت، آپدیت و بروزرسانی آن می باشد.

طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت

شاید در نگاه اول به این نتیجه برسیم که بروز رسانی وب سایت همان تولید محتوا است و انتشار آن . درست است تولید محتوا ، توسعه محتوا مهمترین نوع بروز رسانی سایت است . ولی از نظر فنی نیز برخی از بروز رسانی ها باید در وب سایت انجام شود که بعد از تولید محتوا و انتشار ان در وب سایت می توان به تغییرات در طراحی وب سایت و گرافیک آن اشاره کرد.

بروزرسانی و آپدیت وب سایت در بخش های مختلف سایت انجام می‎شود از جمله:

آپدیت محتوا: در بروزرسانی محتوا، تمامی مطالب نوشتاری که در وب سایت بارگذاری شده، بازنویسی، غلط گیری، کاهش یا افزایش داده می‎شوند

آپدیت لینکها: زمانی که از لینک‎ها‎ صبحت می‎شود، می‎تواند لینک درون سایت و یا خارج از سایت باشد.

آپدیت عناوین: عناوین مهمترین بخش یک محتوا را تشکیل می‎دهند که قبل از هر چیز در اختیار کاربران قرار می‎گیرند، به همین دلیل باید دقیق و منطبق با محتواها بیان شوند.

آپدیت کلمات کلیدی: موتورهای جستجو با توجه به خواست و نیاز کاربران، کلمات کلیدی را انتخاب می‎کنند.

بارگذاری مطالب جدید: انتشار مطالب جدید در سایت نیز یکی دیگر از روش‎ها‎ی آپدیت سایت می‎باشد.

نصب نسخه جدید پلاگین ها و افزونه ها: با  که این کار نیاز به مهارت و دانش لازم را دارد و یکی از اصلی ترین مراحل بروزرسانی سایت محصوب میشود.

طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت
طراحی حرفه ای وب سایت سئو وب سایت

برای آپدیت کردن سایت قانون و قاعده خاصی وجود ندارد اما نکاتی وجود دارد که رعایت آنها می‎تواند تاثیرات بروزرسانی وب سایت را افزایش دهد. در اینجا به برخی از مهمترین آنها اشاره می‎کنیم:

اگر آپدیت وب سایت از طریق تولید محتوا صورت می‎گیرد، بارگذاری مطالب و محتوا باید در هفته دو بار انجام شود. برای این کار نیازمند تعیین برنامه زمانی هستیم. موتورهای جستجو باید متوجه نظم کاری و بروزرسانی وب سایتها در یک زمان مشخص باشند. برای مثال اگر به مدت طولانی در ایام اول هر هفته، محتواها بارگذاری شوند، موتورهای جستجو متوجه انسجام کاری سایت شده و رتبه بهتری را برای آن در نظر می‎گیرند.

ارتباط با پشتیبان
ارسال از طریق واتساپ